Zniszczone i matowe włosy? Pomoże ci balsam do włosów.

Jeżeli twoje włosy są zniszczone i matowe, oznacza to, że jak najszybciej musisz je zregenerować. A nie ma lepszego sposobu, jak balsam do włosów. Dlaczego? Kosmetyk posiada niesamowite właściwości, daje natychmiastowe efekty i zawiera wiele cennych składników.

Zniszczone i matowe włosy?Jakie właściwości posiada balsam do włosów? Jako jeden z nielicznej grupy kosmetyków działających w tak szybki sposób, naprawdę może pomóc ci odbudować zniszczone włosy. Jesteś ciekawa czemu? Otóż produkt pielęgnuje pasemka zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Zapewnia dogłębne odżywienie, regenerację i wzmocnienie. Sprawi, że włosy będą mniej podatne na wypadanie i uszkodzenia mechaniczne lub chemiczne. Zabezpieczy pasemka przed działaniem promieniowania słonecznego i szkodliwych substancji pochodzących ze środowiska zewnętrznego. Poprawi kondycję włosów, wzmocni cebulki włosowe, odbuduje rozdwojone końcówki. Pomoże uporać się z łupieżem i nadmiernym wydzielaniem sebum przez gruczoły łojowe skóry głowy. Ponadto, balsam do włosów ma działanie nabłyszczające, wygładzające i nawilżające. Może być pomocny przy modelowaniu fryzury – ujarzmi niesforne pasemka oraz ochroni włosy przed działaniem gorącej temperatury wytwarzanej przez urządzenia stosowane podczas niektórych zabiegów fryzjerskich.

Jak należy aplikować balsam do włosów? Są dwa sposoby nakładania tego kosmetyku: na włosy wilgotne i suche. W pierwszym przypadku produkt nanosi się zaraz po umyciu głowy i odsączeniu nadmiaru wody z włosów. W ten sposób zapewnimy odżywienie i wygładzenie oraz ułatwimy szczotkowanie i przyspieszymy suszenie. Aby polepszyć działanie kosmetyku, na włosy można nałożyć foliowy czepek i ręcznik. Przy skórze głowy wytworzy się ciepło, które przyspieszy wchłanialność składników aktywnych. Balsam do włosów nakładany na suche pasemka pomoże w regeneracji i odbudowie rozdwojonych końcówek włosów. Co więcej, zapewni zdrowy połysk, zdyscyplinuje pasemka i sprawi, że nasza fryzura będzie wyglądała ładnie.

Jakie składniki zawiera balsam do włosów? Jako jeden z niewielu kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów zawiera kompleks skoncentrowanych substancji. A wśród nich znajdziemy między innymi: keratynę, proteiny, aminokwasy, węglowodany, olejki roślinne, organiczne kwasy i ziołowe wyciągi. Ze względu na duże stężenie tych składników nie zaleca się stosowania balsamu do włosów w dużych ilościach. Zwiększenie dawki może prowadzić do przetłuszczania się skóry głowy lub pojawienia się łupieżu. Aby włosy stały się zdrowe i piękne, wystarczy niewielka ilość produktu. Nanosimy go na włosy, zaczynając na wysokości uszu i stopniowo przechodzimy do niższych partii pasemek. Balsam możemy także wmasować w skórę głowy, poprawiając jednocześnie ukrwienie i pracę cebulek włosowych.